Bielizna modelująca, korygująca i wyszczuplająca dla Pań.

Opublikowane: 2019-08-05 13:40:13
Kategorie: Wpisy

Bielizna modelująca, korygująca i wyszczuplająca dla Pań.

Bielizna wyszczuplająca, modelująca i korygująca- z czym się tak właściwie kojarzy? Dość często przedstawiana jest jako niewygodna i nieatrakcyjna a także ciężko dostępna. Można usłyszeć, że trudno jest wybrać odpowiedni rozmiar, a źle dobrany wizualnie jeszcze bardziej pogarsza wygląd sylwetki lub że nie daje żadnego efektu albo efekt nie jest zbyt spektakularny, a pieniądze wydane na tę bieliznę pójdą na zmarnowanie. Jeżeli nie jesteś pewna, co z powyższych teorii jest prawdą, postaramy się rozjaśnić pewne kwestie w tym poście.

Wygoda w noszeniu

Powszechnie przyjęło się, że bielizna wyszczuplająca nie może być wygodna, ze względu na obcisły materiał. Niektórzy uważają nawet, że ma ona niekorzystny wpływ na zdrowie, ponieważ uciska ciało i blokuje swobodny przepływ krwi. W dzisiejszych czasach jednak nie ma już takich problemów. Bielizna korygująca jest wykonana tak, aby w żaden negatywny sposób nie wpływała źle na samopoczucie czy zdrowie. Dawniej stosowało się przede wszystkim gorsety, które nie sprawiały poczucia komfortu. Aktualnie materiały z których wykonana jest taka bielizna są przyjazne dla skóry. Dobrze dobrany rozmiar bielizny gwarantuje wygodę. 

Jaką bieliznę kupić? 

Bieliznę można podzielić na korygującą, wyszczuplającą oraz modelującą. Korygująca ma za zadanie poprawić te mankamenty sylwetki, które się w niej odznaczają, np. grubsze boczki bądź nieładnie układający się brzuch czy pofałdowaną skórę. Wyszczuplająca optycznie wyszczupla całą sylwetkę. Modelująca sprawia, że sylwetka wygląda na smukłą pod każdym ubraniem, nawet przylegającym. 

Bielizna modelująca, wyszczuplająca i korygująca często spełnia swoje zadanie tylko w określonych partiach ciała, dlatego warto dobrze czytać opisy produktów. 

Należy również zwrócić uwagę na stopień modelowania bielizny, wyróżnia się lekki, średni i mocny, który zależy od ilości elastanu zawartego w produkcie. Im więcej elastanu- tym mocniejsze modelowanie. Ilość elastanu można znaleźć na metce lub na opakowaniu.

W zależności od tego co chcesz wytuszować, możesz wybrać:

Majtki wyszczuplające przede wszystkim posiadają wysoki stan, który pozwala zakryć pofałdowaną skórę na brzuchu i "wylewające się" boczki.

Niektóre modele wyposażone są w nogawki, dzięki którym majtki modelują również pośladki i uda.

Figi sprawdzą się pod sukienkami, spódnicami lub obcisłymi spodniami.

Body wyszczupla pośladki i talię. Zakładając body, możesz mieć pewność że cała Twoja sylwetka od biustu aż do pośladek będzie nieskazitelna.

Halki wyszczuplają ciało w zależności od ich rodzaju. Klasyczne halki wysmuklą całą sylwetkę od biustu do kolan. Na rynku można spotkać halki z wycięciem na biust, dzięki czemu nie korygują go a kobieta ma możliwość założenia ulubionego biustonosza. Półhalki natomiast modelują pośladki i uda.

Biustonosze modelujące występują dla Pań o dużym biuście i dla tych o małym. Dla dużych biustów można wyposażyć się w stanik wysmuklający, który wyszczupli i za razem doda pięknego kształtu. Dla małych i średnich biustów polecamy biustonosze Push-Up, które podniosą biust i dodają objętości.

Rajstopy te modelują całe nogi wraz z pośladkami i brzuchem. W zależności od modelu wyróżnia się obszary na których skupione jest wyszczuplanie, najczęściej jest to część majteczkowa.

Jak dobrze wybrać rozmiar? 

Błędnie przyjęło się, że bielizna wyszczuplająca powinna mieć mniejszy rozmiar niż nosimy zazwyczaj. Powinnyśmy wybierać rozmiar taki, który nosimy na co dzień, ponieważ producenci takiej bielizny uwzględniają już w naszym rozmiarze efekt wymodelowania. Warto przymierzać bieliznę przed zakupem lub w przypadku zakupów przez internet sprawdzić jej wymiary w tabelach rozmiarów.

Jaki wybrać kolor?

To zależy od tego pod co chcemy ją założyć. Jeżeli nasza kreacja jest dość jasna i występuje szansa na to, że bielizna może prześwitywać pod ubraniem, najlepiej wybrać kolor beżowy, który zleje się ze skórą. W przypadku ciemnych kreacji lub wykonanych z grubszych materiałów wybór koloru zależy od Ciebie. Na rynku jest dostępne mnóstwo wzorów i kolorów bielizny modelującej, nawet z koronkami bądź tiulami.

Powiązane wpisy:

Udostepnij